18 августа 2010 г.

Про стан виконання постанови Президії ФПУ від 19.07.2010 № П-42-2г

На виконання постанови Президії ФПУ від 19.07.2010 № П-42-2г «Про дії ФПУ у зв’язку з порушенням законодавства України та норм Генеральної угоди при прийнятті рішення про підвищення цін на газ» Федерацією професійних спілок України було вжито низку оперативних заходів та розгорнуто роботу в режимі двостороннього діалогу з керівництвом Уряду, причетних міністерств і відомств.
Зокрема, 20 липня цього року направлено звернення до Президента України від профспілкової сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради з категоричним протестом у зв’язку з прийняттям постанови НКРЕ від 13.07.2010 № 812 «Про підвищення ціни на газ…».
Позицію і вимоги Федерації профспілок України доведено до Уряду на його засіданні 21 липня постійним представником ФПУ в Уряді Г.В. Осовим.
У порядку правового забезпечення вимог ФПУ 20.07.2010 року надіслано звернення Голови ФПУ до Генерального прокурора України з вимогою в порядку прокурорського нагляду опротестувати вказану постанову НКРЕ. Також подано позов ФПУ в Київський окружний адміністративний суд до НКРЕ, Кабінету Міністрів України, Мінюсту з вимогою скасувати рішення НКРЕ та його державну реєстрацію.
10 серпня суд розглянув позов ФПУ і призначив слухання питання по суті на 16 вересня цього року.
У порядку організаційного забезпечення членськими організаціями ФПУ, зокрема Дніпропетровською, Рівненською, Черкаською, Луганською, Донецькою, Львівською, Запорізькою, Івано-Франківською, Київською та іншими областями проведено засідання колегіальних органів, прийнято і оприлюднено протестні заяви, проведено мітинги та інші публічні заходи. Матеріали регулярно висвітлюються на сайтах ФПУ, членських організацій, у ЗМІ.
Для переговорів сформовано групу представників ФПУ, яка разом з іншими представниками СПО провела 26 і 29 липня зустрічі з профільним віце-прем’єр-міністром України С.Л. Тігіпком, керівниками міністерств і відомств. Мета – розгляд вимог профспілок та посилення соціального захисту сімей.
Під час обговорення профспілкам надано додаткові розрахунки та аналітичні матеріали з питань ціноутворення та оцінки ефективності заходів соціального захисту, запропонованих Урядом. Сьогодні працюють цільові робочі групи за участю представників профспілок і центральних органів виконавчої влади для підготовки відповідних пропозицій.
На 11 серпня призначено консультативну зустріч представників профспілок і Мінпраці для комплексної оцінки ефективності впроваджених та розробки додаткових заходів соціального захисту.

Наразі можна зробити наступні висновки:
– підвищення ціни на газ з 1 серпня 2010 року на 50%, а не у 2,5 рази, як планувалося у серпні-вересні 2009 року, дозволяє компенсувати його негативні наслідки системою уже впроваджених та додаткових заходів соціального захисту;
– зниження порогу обов’язкової оплати житлово-комунальних послуг з 20% до 15% для сімей із працездатними громадянами та з 15% до 10% – для сімей пенсіонерів, інвалідів та дітей дозволяє більш ніж удвічі розширити доступність для споживачів житлових субсидій;
– переведення призначення житлових субсидій із дозвільного у фактично заявний порядок, зменшення кількості підтверджуючих документів позбавляє громадян необхідності відвідувати державні органи, стояти в чергах в очікуванні рішень. Завдання з оформлення документів цілком покладається на відповідні соціальні органи;
– впроваджена система компенсацій ефективно спрацює передусім по відношенню до сімей, які проживають у багатоквартирних будинках і використовують газ лише для приготування їжі (близько 38% всіх споживачів). Водночас додаткового захисту потребують сім’ї, які використовують газ для опалення житла, а тому споживають значно більше газу за підвищеною ціною.
Урядом оголошено, що вперше частина коштів від реалізації газу за новою ціною буде спрямована на інвестування в геологічну розвідку, масштабне будівництво нових газових свердловин, що дозволяє збільшити обсяги видобутку дешевого вітчизняного газу, створити додаткові робочі місця, забезпечити заробітну плату в нафтогазовому комплексі.
За підсумками зустрічей дано низку доручень міністерствам і відомствам, виконання яких знаходиться на контролі ФПУ.

Третя зустріч з представниками Уряду відбудеться 16 серпня, на якій представники профспілок будуть наполягати на вирішенні наступних питань:
– безумовного дотримання в подальшому норм законодавства і Генеральної угоди щодо участі профспілок у вирішенні питань ціноутворення та погодження рішень щодо зміни цін підприємствами-монополістами;
– схвалення урядового плану додаткових заходів соціального захисту, які повною мірою мають компенсувати втрати громадянам від подорожчання газу, зокрема щодо підвищення заробітних плат, пенсій та погашення боргів із виплати зарплати, коригування структури і розміру прожиткового мінімуму, зняття діючого обмеження доступності житлових субсидій для пенсіонерів рівнем доходів у розмірі 50% прожиткового мінімуму, вилучення з сукупного доходу сімї, який береться за основу для обчислення житлових субсидій і соціальних допомог, сум сплачених податків та страхових внесків;
– спрямування частини коштів, отриманих від реалізації вітчизняного газу за новими цінами, на розширення програми соціального захисту;
– збереження діючих норм споживання газу на індивідуальне опалення житла, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.1996 № 619;
– прискорене пільгове забезпечення населення побутовими лічильниками газу, заохочення використання енергозберігаючих технологій споживання газу в побуті;
– забезпечення програми житлових субсидій бюджетними коштами в необхідних обсягах у 2010 і подальших роках.

Днями Міжнародний валютний фонд опублікував Меморандум з Кабінетом Міністрів та умови кредитного співробітництва з Україною. Попередній аналіз документів показав, що МВФ продовжує тиск на владу України і диктує умови внутрішньої соціальної політики, спрямовані на зниження рівня соціальних гарантій. Соціальні умови меморандуму ідентичні тим, що виставлялися в 2009 році попередньому Урядові, зокрема, щодо підвищення цін на газ для населення до рівня цін імпортованого газу, підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років. Однією з вимог є також наступне підвищення на 50% ціни на газ для населення навесні 2011 року.
У зв’язку з цим Федерація професійних спілок України вважає за необхідне поновити масову кампанію протестного тиску на МВФ проти його втручання у внутрішню соціальну політику України, що може призвести до істотного зниження рівня життя громадян.
Акції можуть проводитись у формі публічних заяв, пікетувань представництва МВФ у Києві, звернень за підтримкою до Міжнародної конфедерації профспілок, профоб’єднань інших країн, Міжнародної організації праці.

Департамент апарату ФПУ з питань соціального захисту

Комментариев нет:

Отправить комментарий