18 октября 2011 г.

17 жовтня Міжнародний День боротьби за ліквідацію бідності

Проект
17 жовтня Міжнародний День
боротьби за ліквідацію бідності
РЕЗОЛЮЦІЯ Всеукраїнської акції протесту
«Профспілки проти бідності!
Профспілки за гідну зарплату і достойну пенсію!!!»

Авангард профспілкового руху країни, що зібрався на цій площі в Міжнародний день боротьби з бідністю за для демонстрації своєї єдності та готовності віддати всі сили в боротьбі за гідну працю, гідну зарплату, гідні та безпечні умови праці, проявити солідарність для захисту прав ветеранів, молоді, жінок, припинити тотальне поширення бідності серед населення України -країни у центрі Європи.
Незважаючи на проголошене відновлення економіки та постійні обіцянки значно покращити життя населення. Уряд вніс до Верховної Ради проект Державного бюджету України на 2012 рік. в якому не забезпечено реалізацію конституційних прав громадян України на достатній рівень життя - гідну зарплату, пенсію, соціальну допомогу, безоплатну освіту, медицину, житло тощо. В чергове не виконуються поставленні в Програмі Президента України завдання щодо покращення життя українців та вже півтора роки не виконується Указ Глави Держави щодо викорінення бідності. Численні профспілкові ініціативи га звернення з цих злободенних питань органами влади ігноруються.
Через штучно занижені розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати продовжується обкрадання медиків, освітян, працівників культури і соціальної сфери, пенсіонерів, інвалідів, малозабезпечених та сімей з дітьми. Одночасно Уряд наполегливо ініціює ручне управління (вважай поступову ліквідацію) соціальних пільг та компенсаційних виплат чорнобильців, колишніх воїнів-афганців, ветеранів війни та праці, дітей війни, інвалідів та інших найбільш соціально вразливих категорій населення.
Так знана пенсійна реформа показала весь цинізм влади, яка повністю проігнорувала думку громадськості, переклавши весь тягар проблем пенсійної системи на плечі працівників на пенсіонерів. Підвищено з 1 жовтня пенсійний вік і стаж, необхідний для призначення пенсії, практично заморожено розміри призначених пенсій. При цьому Уряд не поспішає наводити порядок у тіньовому секторі економіки, захищаючи тим самим свої бізнес клани та підриваючи фінансову спроможність Пенсійного фонду.
Не забуто інтереси бізнесу й у прийнятому Податковому кодексі, який не скорочує розриву в доходах між багатими та бідними. Бюджет продовжує наповнюватися в першу чергу за рахунок податків з нашої злиденної заробітної плати. Вітчизняні олігархи при цьому не платять податків за шикарні хатинки та примножують свої статки за рахунок доходів від капітал) у вигляді різного роду процентів, дивідендів та роялті, що звільнені від податку зовсім, або оподатковуються за безсоромно мінімальними ставками.
Чесна праця в Україні все більше втрачає престижність із-за низької її оплати. Бідність серед працюючих породжується не справедливим розподілом між працею і капіталом результатів економічної діяльності, провокує соціальну та економічну поляризацію суспільства, тінізацію зарплат і зайнятості.
Ми. учасники мітингу, обурюємось намаганнями керівництва вищих ешелонів влади, політичної еліти і олігархічного бізнесу вирішувати економічні проблеми держави за рахунок добробуту трудящих, пенсіонерів і дітей. Така політика влади вже призвела до погіршення економічного стану працівників і членів їх сімей. Тільки за цей рік чисельність бідного населення збільшилася на 1 млн. і сягнула понад 12 мільйонів наших співвітчизників.
Профспілки проти бідності!
Профспілки за гідну зарплату і достойну пенсію!!!

Ми вимагаємо:
від Президента України - гаранта Конституції
• забезпечити громадянам прана на працю, гідну і своєчасну її оплату, пенсію, реалізацію прана на об'єднання в профспілки та заборону втручання органів влади у їх статутну діяльність;
• виконати обіцянки щодо ліквідації бідності та впровадження європейських стандартів життя. Примусити Уряд виконати перший Указ Президента по подоланню бідності;
• не підписувати закони, які звужують зміст та обсяги існуючих прав і свобод:
від Верховної Ради України
• забезпечити через закон про Державний бюджет на 2012 рік і наступні роки реальне виконання президентського завдання про наближення зарплат і пенсій до рівня передових країн світу. Встановити з 1 січня 2012 року мінімальну зарплату, мінімальної пенсії за віком на рівні об'єктивно обрахованого прожиткового мінімуму;
• забезпечити соціальну справедливість в оподаткуванні трудових доходів, встановити неоподатковуваний мінімум на рівні прожиткового мінімуму;
• забезпечити правові умови діяльності профспілок;
від Кабінету Міністрів України
• безумовного виконання зобов'язань за Генеральною УГОДОЮ на 2010-2012 роки ;
• припинення дискримінації в заробітній платі працівників бюджетної сфери, запровадження з 2012 року повноцінної Єдиної тарифної сітки;
• проведення реально ефективного, а не імітації соціального діалогу при здійсненні соціальних реформ;
• легалізації зайнятості та доходів, негайної ліквідації заборгованості із заробітної плати та із страхових внесків;
• стабільних ціп і тарифів, припинення безпідставного їх підвищення в угоду Міжнародному валютному фонду.
від організацій роботодавців та їх об'єднань
неухильно дотримуватися трудового законодавства, колективних договорів і угод, забезпечити чесний розподіл результатів праці між бізнесом і трударями, запровадити гідну оплату праці, щоб нарешті вивести українські зарплати з позорних європейських аутсайдерів, і негайно повернути зарплатні борги 130 тисячам працівників.
' Ми закликаємо сторони соціального діалогу до проведення на принципово нових засадах переговорів для укладення колдоговорів і угод з метою забезпечення подолання дефіциту гідної праці та реального наближення економіки та життя громадян України до ТОП-20 передових країн світу.
У РАЗІ НЕВИКОНАННЯ ВИМОГ щодо підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів і гарантій ПРОФСПІЛКАМ розгорнути широкомасштабні протестні акції в боротьбі проти порушення прав громадян України на гідне життя та поширення бідності серед працюючих.

17 жовтня 2011 року м. Київ

Комментариев нет:

Отправить комментарий